‘Yılın elektriklisi’ gelmeden satıldı! 577 km menzile sahip MG4 iki farklı versiyonla satışa çıktı

Doğan Trend Otomotiv’in Türkiye distribütörlüğünü yürüttüğü Çinli otomotiv devi SAIC Motors bünyesindeki MG’nin yeni yüzde 100 elektrikli modeli MG4 Electric henüz Türkiye’ye gelmeden yolda satıldı. Doğan Trend Otomotiv Genel Müdür Yardımcısı Tibet Soysal, “Yeni ZS EV’den sonra MG4 Electric ile elektrikli ürün gamımızı genişletmekten heyecan duyuyoruz. Markamızın geleceğini yansıtan MG4 Electric’in pazara da yeni bir soluk getireceğine inanıyorum. Avrupa’da geniş bir kitleye hitap eden ve birçok prestijli ödül kazanan MG4 Electric, İngiltere’de de “Yılın Otomobili” ödülünü aldı. Yeni modelimiz Türkiye pazarında da güçlü bir oyuncu olacak. Hatta ilk parti araçlarımız daha gelmeden yolda satıldı. 2023 yılı satış hedefimiz 2000 adet” dedi.

EURO NCAP’TEN 5 YILDIZ

MG’nin yeni elektrikli araç platformu üzerinden yükselen otomobil, Türkiye’ye iki farklı donanım seçeneğiyle geldi. Buna göre, Haziran itibarıyla 999 bin TL satış fiyatı olan “Comfort” versiyon 170 PS güç ve 350 km sürüş menzili sunuyor. Fiyatı 1 milyon 299 bin TL olarak belirlenen “Luxury” versiyon ise 204 PS ve 435 km WLTP menzil sunuyor. Modelin menzili şehir içi kullanımlarda 577 km’ye kadar ulaşıyor. NCAP güvenlik testlerinden 5 yıldız almayı başaran MG4 Electric’in her iki versiyonunda da MG Pilot teknolojik sürüş destek sistemleri standart olarak yer alıyor. Doğan Trend Otomotiv, MG4 Electric için sunduğu 7 yıl araç ve batarya garantisinin yanında Valueguard Değer Koruma Programı ile modelin ikinci el değerini de güvence altına alıyor. Marka, diğer modellerinde olduğu gibi MG4 Electric için de hemen teslim avantajı sağlıyor.

Tibet Soysal

ÖZEL PLATFORM

Markanın elektrikli modelleri için özel olarak tasarladığı Modüler Ölçeklenebilir Platform ise MG4 Electric’in 50:50 ağırlık dağılımı, yol tutuş özellikleri ve sınıfının en ince bataryasına sahip olmasına imkân tanıyor. MG4 Electric’in özel elektrikli Modüler Ölçeklenebilir Platformu ile EURO NCAP testlerinden elde ettiği 5 yıldız, gelecekte geliştirilecek MG modellerinin güvenliği hakkında da ipucu veriyor. Güvenlik, sürüş konforu ve hafiflik sağlayan bu özel platform, Hatchback modellerden SUV’lara, minibüslerden spor otomobillere kadar uyarlanabiliyor. Bu platformun bir diğer önemli özelliği de dingil mesafesinin uzun olabilmesi. Bu sayede otomobil sınıfının çok üzerinde iç hacim sunabiliyor.

2 SATIŞTAN 1’İ ELEKTRİKLİ OLACAK

Tibet Soysal, “Yeni ZS EV’den sonra MG4 Electric ile elektrikli ürün gamımızı genişletmekten heyecan duyuyoruz. Marka olarak ürün gamımız genişledikçe satışlarımızın yüzde 50’sini elektrikli araçların oluşturmasını hedefliyoruz. Elektrikli otomobiller için yeni nesil bir tasarım konseptini temsil eden ve markamızın geleceğini yansıtan MG4 Electric’in pazara da yeni bir soluk getireceğine inanıyorum. Avrupa’da geniş bir kitleye hitap eden MG4 Electric, Avrupa’da çok sevildi. Sadece geçtiğimiz Mart ayında bile 10 bin adetten fazla satışa imza atma başarısını gösterdi. 2023 yılında MG4 Electric’in 80’den fazla ülkede satışta olması ve modelin bu yılki satışlarının global çapta 150 bin adeti geçmesini bekliyor” bilgisini verdi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx