Ünlü Balina, “Bu Olay Bitcoin İçin Boğa” Dedi!

Ünlü yazar Robert Kiyosaki’nin hafta içinde söylediklerine paralel olarak, ARK Invest CEO’su Cathie Wood’da küresel ekonomik krizin sıradaki Bitcoin boğası için tetikleyici olacağını öne sürüyor.

Kurumsal Bitcoin balinası, sıradaki boğa için uygun ortamı anlattı

Cathie Wood liderliğindeki ARK Invest Management, haftanın SEC davalarının neden olduğu düşüşü satın alım fırsatı olarak değerlendirdi. Yakın tarihli Bloomberg röportajında CEO Cathie Wood, şimdi Bitcoin için tahminlerini ikiye katlıyor. Ünlü Bitcoin destekçisi, lider kriptonun sıradaki boğada 7 haneli fiyatlara ulaşacağını öne sürdü.

Wood, beklentisini, Bitcoin’in kriz ortamlarındaki gücüne dayandırıyor. Bloomberg röportajında, küresel ekonomik ortamın kripto paralara, özellikle BTC’ye yaracağını ifade etti. Ayrıca, Bitcoin için 1 milyon dolarlık hedefinin gerçekleştirileceğinden emin olduğunu söyledi.

ARK Invest CEO’suna göre, enflasyonist ortam ve tedarik zinciri sorunları, Bitcoin’in ‘güvenli liman’ duruşunu güçlendiriyor:

Küresel ekonomilerde ne kadar çok belirsizlik ve volailite varsa, Bitcoin’e olan güvenimiz o kadar artıyor. Sebeplerden biri de az önce enflasyonist bir korku yaşadık. Bunun büyük ölçüde tedarik zinciri odaklı olduğunu ve Bitcoin’in enflasyona karşı bir koruma olduğunu düşünüyoruz.

“Sadece enflasyon değil”

ARK Invest CEO’su daha sonra, deflasyonist bir makroekonomik ortamın yaklaşmakta olduğunu söyledi. Bununla birlikte, Bitcoin’in enflasyona karşı bir tampon görevi görmenin ötesinde başka bir amacının daha olacağını belirtiyor:

Artık daha büyük riskin enflasyon değil deflasyon olduğuna da inanıyoruz. Bitcoin bu durumda neden iyi iş çıkarsın? Geleneksel finansal sistemdeki karşı taraf riskine karşı bir panzehir olduğu için iyi iş çıkaracak. Bitcoin Blockchain’de her şey şeffaftır ve belki de sözde anonimdir. Ayrıca tüm işlemleri, tüm faaliyetleri görebiliyoruz ve bu nedenle Blockchain dünyasında karşı taraf riskinin ne kadar az olduğunu çok daha iyi anlıyoruz.

ABD’deki son gelişmeler Bitcoin tahminlerine engel olabilir

5 Haziran haftasında, SEC’in eylemelerinden kaynaklı gelişmeler ABD’nin Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini nasıl etkileyebileceği konusunda endişelere yol açtı. Binance.US ve Coinbase’e davaları kapsamında çoğu altcoin’mn menkul kıymet ilan edilmesi, Bitcoin ve altcoin yatırımcılarını olası sonuçlar hakkında endişelendiriyor.

Ancak, Glassnode’dan gelen son veriler duruma ışık tuttu. Verilere göre ABD pazarının Bitcoin üzerindeki etkisi azalıyor.

Ayrıca, arz metriğine bakıldığında ve farklı bölgelerde yıldan yıla BTC arz değişikliklerini karşılaştırırken dikkate değer bir farklılık söz konusu. 2020-2021 döneminde ABD kuruluşlarının ezici hakimiyeti tersine dönüyor. ABD’deki arz hakimiyeti 2022 ortasından bu yana %11 düştü. Buna karşılık, Avrupa piyasaları geçtiğimiz yıl nispeten nötr kaldı. Öte yandan, Asya işlem saatlerinde arz hakimiyetinde önemli bir artış gözlendi.

ABD’ydeki BTC arzı daha fazla düşecek mi?

Binance.US, 9 Haziran’da, kullanıcılarını SEC’in belirli hizmetlerin askıya alınmasına yol açan baskısının etkisi hakkında bilgilendirdi. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Binance geçici olarak ABD doları mevduatını durdurma kararı aldı.

Ek olarak, müşterilere Binance.US’nin 13 Haziran’dan itibaren tamamen kripto para odaklı bir borsa olacağını duyurdu. Sonuç olarak, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Bitcoin sahipleri artık banka hesaplarından doğrudan para çekemeyecek veya yatırmayacaklar. Bu gelişme, bölgenin BTC arz hakimiyetini daha da azaltıp piyasa üzerindeki etkisini zayıflatıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx