Threads’in aktif kullanıcı sayısında rekor düşüş!

Meta’nın Instagram bağlantılı X (Twitter) rakibi uygulaması Threads’i piyasaya sürmesinin üzerinden sadece bir ay geçti. O zamandan bu yana, kullanıcıların uygulamada geçirdiği süre düştü.

Şimdi de iki ayrı veri analiz firması, uygulamanın yayınlanmasından sadece bir ay sonra her gün giriş yapan kullanıcı sayısının benzer şekilde dibe vurduğunu söylüyor.

Bir dijital istihbarat platformu olan Similarweb’in Gizmodo ile paylaştığı verilere göre Threads’in günlük aktif kullanıcı sayısı lansmandan sadece iki gün sonra 49 milyon civarında seyrediyordu.

BİR KULLANICI GÜNDE ORTALAMA SADECE 2,3 DAKİKA THREADS KULLANIYOR

Bu sayı 1 Ağustos itibariyle 9,6 milyonun biraz üzerine düştü. Etkileşim de Thread’in ilk zamanlarına kıyasla oldukça azalmış durumda.

Similarweb’in verileri, mevcut tüm pazarlarda uygulamada geçirilen sürenin 6 Temmuz’da günde yaklaşık 14 dakika ile zirveye ulaştığını, ancak bu sürenin 1 Ağustos’a kadar sadece 2,3 dakikaya düştüğünü gösteriyor.

Analiz şirketinde kıdemli bir içgörü yöneticisi olan David Carr, yalnızca ABD kullanıcı verilerine dayanan etkileşim süresinin Threads için biraz daha olumlu olduğunu, ancak çok fazla olmadığını söyledi.

Uygulama ilk zamanlarda 20 dakika ile zirve yapsa da şimdi ABD’li kullanıcılar için 2,3 dakika civarında sabit kalıyor.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx