Sony PlayStation oyunlarını beyaz perdeye aktarmaya devam ediyor

Beyazperdeye çıkacak bir sonraki oyunu, Supermassive Games’in geliştirdiği ve Sony’nin yayınladığı 2015 interaktif korku oyunu Until Dawn olacak.

The Hollywood Reporter’ın haberine göre uyarlamayı David F. Sandberg (Lights Out ve Shazam! filmleri) yönetecek. Daha önce Annabelle: Creation with Sandberg’de çalışmış olan Gary Dauberman, orijinal olarak Blair Butler (The Invitation) tarafından yazılan senaryoya yeni bir deneme yapıyor.

Until Dawn, tehlikeli bir dağ sığınağında geceyi atlatmaya çalışan sekiz gençten oluşan bir gruba odaklanıyor. Ürkütücü oyunun dallara ayrılan bir anlatımı var ve aldığınız kararlara bağlı olarak (veya hızlı olaylarda başarısız olursanız), bazı karakterler ertesi sabah grup kurtarılana kadar bunu başaramayabilir.

Sony PlayStation oyunlarını beyaz perdeye aktarmaya devam ediyor

Karakterlerden herhangi birinin veya tamamının gece boyunca ölebileceği göz önüne alındığında, oyunun yüzlerce olası sonu var, dolayısıyla Sandberg ve Dauberman’ın malzeme konusunda hangi yöne gideceğini görmek ilginç olacak. Until Dawn’da aralarında Hayden Panettiere, Jordan Fisher ve Oscar ödüllü Rami Malek’in de bulunduğu pek çok önemli oyuncu rol alacak.

Sony, oyunlarından birçoğunu zaten film ve TV filmlerine uyarladı; Uncharted (kendisi film haline gelen başka bir film pastişi), Gran Turismo, Twisted Metal ve The Last of Us’ın canlı aksiyon versiyonları son birkaç yılda ortaya çıktı. Sony’nin ayrıca Ghost of Tsushima, Horizon: Zero Dawn, God of War ve diğerlerinin uyarlamaları da yolda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx