Samsung, 2024 QD-OLED oyuncu monitörlerini duyurdu

Samsung, CES 2024 fuarında sergileyeceği üç yeni OLED oyuncu monitörünü tanıttı. Odyssey serisi, yeni ekran boyutları ve daha yüksek yenileme hızları ile geliyor.

Samsung Odyssey OLED G6 Oyuncu Monitörü

G60SD model numaralı Samsung Odyssey OLED G6, Samsung’un şimdiye kadarki en ufak boyutlu OLED oyun monitörü. 27 inç QD-OLED monitör, QHD çözünürlük, 360Hz yenileme hızı, 0.03 ms tepki süresi (GtG), 400 nit parlaklık sunuyor. Monitör, AMD FreeSync Premium Pro ve VESA DisplayHDR Black 400 sertifikasına sahip. Monitörde iki adet HDMI 2.1, bir adet DisplayPort 1.4 ve USB hub mevcut. İnce metal standa sahip olan monitörün arkasında RGB aydınlatma (Core Lightning+) mevcut. Monitör, pivot, döndürme ve eğme ayarlarını destekleyen yüksekliği ayarlanabilir bir standa sahip.

Samsung Odyssey OLED G8 Oyuncu Monitörü

G80SD model numaralı Samsung Odyssey OLED G8, 4K çözünürlük, 240Hz yenileme hızı, AMD FreeSync Premium Pro ve VESA DisplayHDR True Black 400 sertifikasında sahip 32 inç OLED oyuncu monitörü. Monitörde iki adet HDMI 2.1 portu, DisplayPort 1.4 portu ve USB hub mevcut. Monitör, görselleri ve yazıları klavye ve fare ile monitöre bağlı Galaxy cihazlar arasında kolayca aktarmanıza olanak tanıyan Çoklu Kontrol özelliğine sahip. Monitör, HCA, Matter ve SmartThings’i destekleyen yerleşik Smart Hub’a sahip. Tizen üzerinde çalışan monitörde bulut oyun akışı hizmetlerine erişim sunan Samsung Gaming Hub da bulunuyor. Stand, yükseklik, pivot, döndürme ve eğmeyi destekliyor.

Samsung Odyssey OLED G9 Oyuncu Monitörü

G95SD model numarasını taşıyan Samsung Odyssey OLED G9, DQHD (5120 x 1440) çözünürlük, 240Hz yenileme hızı, 32:9 en boy oranı, 0.03 ms tepki süresi (GtG) sunan 49 inç kavisli OLED ekrana sahip. Tizen işletim sistemi üzerinde çalışıyor ve Smart Hub’a sahip. Bu, kullanıcıların tüm popüler ses ve video akışı uygulamaların erişebileceği, akıllı ev cihazlarını kontrol edebileceği, bulut oyun akışı hizmetlerini kullanabileceği anlamına geliyor. Monitör, AMD FreeSync Premium Pro, VESA DisplayHDR True Black 400 sertifikasına sahip. Bu modelde de Çoklu Kontrol özelliği mevcut. Bağlantı noktaları açısından da değişiklik yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx