Kemal Kılıçdaroğlu’ndan EOKA’lı 100. Yıl Paylaşımı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sosyal medya hesabından paylaşılan videoda skandal bir kare yer aldı. Videonun Kıbrıs’la ilgili kısmında Rum silahlı örgütü EOKA’nın Türk bayrağını ele geçirdiği görüntü kullanıldı. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin 100. yılı sebebiyle Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun hesabından paylaşılan ve partinin sosyal medya hesabından alıntılanan videoda Cumhuriyet tarihinde yer alan önemli gelişmelerin görselleri yer alıyor.

Ancak videonun Kıbrıs Harekatı’yla ilgili olan kısmında yer alan görsel tartışmaların fitilini ateşledi. Videoda yer alan fotoğrafın Rum-Yunan EOKA’cılara ait olduğu ortaya çıktı.

23 Nisan 1964’te St. Hilarion bölgesinde çekilen fotoğrafta EOKA’cılar ele geçirdikleri Türk bayrağı ile sözde zaferi kutluyorlardı.

Skandal fotoğraf daha önce de KKTC’de 8 Ağustos 2022 tarihli devlet piyangosunun üzerine basılmış, olayın medyaya yansıması üzerine tepki çekmişti.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun paylaştığı video ?

Kılıçdaroğlu’nun paylaştığı videoya ise sosyal medyadan sert tepkiler geldi. Tepkiler yalnızca fotoğrafla sınırlı kalmadı, 15 saat önce paylaşılan videonun kaldırılmaması üzerine Kılıçdaroğlu ve sosyal medya ekibinin bilinçli bir şekilde bunu yaptığı vurgulanarak tepki gösterildi.?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx