Joachim Phoenix’li ‘Napoleon’dan ilk afiş ve fragman yayınlandı

Yapımcılığını Apple TV’nin üstlendiği ve bu yıl beyazperdeye gelmesi beklenen tarihi drama türündeki filmde Fransız komutan ve siyasetçi Napoleon’un hayat hikayesi anlatılacak.

Ridley Scott’ın uzun bir aradan sonra sinemalara geri dönmeye hazırlandığı filmin 2023 yılı içinde vizyona girmesi bekleniyor. Filmin kadrosunda Phoenix’e Venessa Kirby, The Mauritanian filmindeki performansıyla Altın Küre’de aday gösterilen Tahar Rahim ve House of Gucci’de yer alan Youssef Kerkour da eşlik ediyor.

Film, Napoleon’un bazı büyük askeri başarılarını beyazperdeye taşıyacak.’1917′ filminde baş danışman olarak yer alan Paul Biddiss, söylentilere göre altı farklı savaş sahnesi için, Ridley Scott ile birlikte kamera arkasına geçti.

‘NAPOLYON DAİMA HAYRANLIK DUYDUĞUM BİRİYDİ’

1789 Fransız Devrimi’nde kilit role sahip bir kumandan olan Napoleon’un siyasi ve askeri yaşamındaki çalkantıların Ridley Scott’ın gözünde beyazperdeye aktarıldığı film için daha önce Deadline’a verdiği röportajda Napolyon Bonapart’a hayranlığını dile getirerek şunları söylemişti:

“Napolyon daima hayranlıkla baktığım birisi olmuştur. Her şeye hükmetmek için ‘hiçbir yerden gelen’ bir adamın hikayesine sahip ve bunları da bir yandan kendisini aldatan eşine karşı romantik bir savaş verirken yapıyor. Bütün dünyayı onun sevgisini kazanmak için fethediyor. Eşinin sevgisini kazanmayı başaramayınca fetihlerini onu yok etmek için yapıyor, fakat süreç içinde kendisi de yok oluyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx