Firefox 120.0.1 Yavaş Başlangıç ve Daha Fazla Sorunu Düzeltiyor

Mozilla tarafından Firefox 120.0.1 sürümü yayınlandı. Güncelleme, başlangıç sırasındaki yavaşlamaya neden olan bir hatayı düzeltiyor. Şirket, sorunun önbelleğe alınan kota bilgilerinin optimum olmayan kullanımından kaynaklandığını açıklamış. Bu hata Windows’ta olsa da Mozilla ayrıca Linux’ta da yavaş başlatma hatasının düzeltildiğini ifade ediyor.

Ek olarak, Google Haritalar gibi belirli web sitelerindeki %100 CPU kullanım hatası da düzeltiyor. Bunun GCC ile derlenmiş kodla ilgili bir çakışmayla ilgili olduğu belirtiliyor.

Bununla birlikte YouTube videolarının kodunu çözerken yeşil ekrana neden olan bir donanım hızlandırma hatasının giderildiği de belirtilmiş. Video ile ilgili bir başka sorun da,bir videoyu tam ekran modunda görüntülerken durum çubuğunun hala görünür olmasıyla çözüme kavuşturuldu.

  • Kalıcı başlangıç yavaşlamalarına neden olan bir hata düzeltildi. (hata 1867095)
  • Google Haritalar gibi sitelerde %100 CPU kullanımına neden olan bir sorun düzeltildi. (hata 1866409)
  • Donanım hızlandırma etkinleştirildiğinde YouTube videolarının yeşil ekran göstermesine neden olan bir sorun giderildi. (hata 1865928)
  • Tam ekran video görüntülerken durum çubuğunun hala görünür olmasına neden olan bir sorun düzeltildi. (hata 1853896)
  • 4KB’den farklı sayfa boyutlarına sahip bazı aarch64 sistemlerinde Linux kullanıcılarını etkileyen bir başlangıç çökmesi düzeltildi. (hata 1866025)

En son Mozilla Firefox sürümünü buradan indirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx