Biden yönetimi çalışanlarından Beyaz Saray önünde Gazze’de acil ateşkes çağrısı

İsrail’in Gazze’de düzenlediği saldırıları protesto etmek için toplanan bir grup ABD Başkanı Joe Biden yönetimi çalışanı, Beyaz Saray önünde Gazze’de acil ateşkes çağrısında bulundu.

Dün akşam saatlerinde Beyaz Saray’ın önünde toplanan ve Biden yönetiminin çeşitli yönetici kademelerinde görev yapan farklı dinlere mensup kişiler, Biden yönetimine, Gazze’de ateşkes için devreye girmesi için çağrı yaptı.

Üzerinde “Başkan Biden, sizin kendi çalışanlarınız ateşkes talep ediyor”

Biden yönetimi çalışanları, yaptıkları yazılı açıklamada, “Geçici ateşkes 13 gün önce sona erdi ve biz Gazze’deki Filistinli sivillerin bombalanmasının, öldürülmelerinin ve zorla göç ettirilmelerinin aynen devam ettiğini görmekten dehşete düşmüş durumdayız.” ifadesine yer verdi.

ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan istifa eden Josh Paul tarafından okunan açıklamada, geçici ateşkesin asla yeterli olmadığı, İsrail’in 7 Ekim’deki Hamas saldırılarına verdiği orantısız karşılığın kabul edilemez olduğu ve 1 milyondan fazla insanın yerlerinden edildiği belirtildi.

Daha sonra kalabalık, 1 Aralık’tan bu yana Gazze’de İsrail’in saldırılarında hayatını kaybeden Filistinlilerin isimlerini yüksek sesle okudu ve ölenlerin anısına yere güller bıraktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx