Akşener’in bahsettiği “kazık atan” isimler kim?

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in grup toplantısında partisinin içine yönelik sert sözlerinin ardından kimlerden bahsettiği merak konusu oldu. Sözcü’den İsmail Saymaz’ın haberine göre, grup toplantısında “Kazık atan herkesi buradan silmezsem adımı değiştireceğim” sözleriyle yükselen Akşener, Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır ile Ankara Milletvekili Uğur Poyraz’ı kastediyor.

Yakın zamana kadar Akşener’in en yakınında bulunan iki isim şimdi liderleri tarafından suçlanıyor. Dikbayır, Akşener’in banka hesaplarını inceletmekle ve belediyelerle ticari ilişkilere girmekle itham ediliyor. Poyraz ise Akşener’in aleyhinde ve özel kalemi hakkında konuşmakla eleştiriliyor. Poyraz’ın AK Parti’ye geçen Nebi Hatipoğlu’nun milletvekili olmasını sağladığı da ileri sürülüyor.

Ümit Dikbayır: Böyle bir şerefsizlik olur mu?

Dikbayır, hem partiye hem de savcılığa başvurarak, soruşturma açılmasını isteyeceğini belirterek, şöyle dedi:

“Bankaya başvurulsun. Hangi şubeden, hangi memur araştırdı, açığa çıksın. Böyle bir şerefsizlik olur mu? Suç bu. Genel başkan dedikodular ve kumpaslar içinde kaldı. Belediyelerle iş yaptığım yalan. Çıkarsınlar en ufak bir şey varsa. Milletvekilliğinden istifa ederim. Ben partinin kurucularındanım. Gerçeklerin ortaya çıkmasını istiyorum.”

“Beni kastettiğini düşünmüyorum”

Poyraz ise “Beni kastettiğini düşünmüyorum. Üzerine alınacak bir durum yok” dedi. Poyraz, Hatipoğlu’nun iki buçuk yıldır İYİ Parti’de siyaset yaptığını ve temayülden çıkarak, milletvekili seçildiğini söyledi.

Akşener’in kapıyı gösterdiği Dikbayır ve Poyraz’ın İYİ Parti’den ayrılması gündeme gelebilir.

TIKLAYIN – Akşener, Kılıçdaroğlu’nun “hançer” çıkışına yanıt verdi, yeni yönetime ittifak kapısını kapadı: Bundan sonra kendimizden başka kimseye kefil olmayız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx