Ana sayfa Teknoloji Whatsapp Kullanıcıları İçin Yeni Bir Tehdit Mi Var?

Whatsapp Kullanıcıları İçin Yeni Bir Tehdit Mi Var?

25
0
PAYLAŞ

Dünyanın mesajlaşma uygulaması olarak en çok tercih edilen uygulaması WhatsApp, zaman zaman güvenlik sorunlarından dolayı kullancı kaybediyor. Depolama alanı konusunda Google Drive kullanılmaya başlasa dahi bu durumun yeni sorunlar çıkaracağı da görülüyor. 12 Kasım tarihinden sonra uçtan uca şifreleme sistemini Google Drive dosyaları için kullanılmayaca ve bu durumda yeni sorunları getirecek.

Google Drive ile özel WhatsApp dosyalarını depolamada avantajını özellikle Android sistemini kullananlar, yeni eklenen bir özellik ile elde ediyordu. Ancak bu durum çok uzun sürmedi ve 12 Kasım sonrasında uçtan uca şifreleme sistemini Google Drive dosyaları için kullanılmayacak. Bu şifreleme sisteminden yararlanamamak Google Drive üzerine yedeklenen dosyaların daha az güvenli olacağı anlamına geliyor ve dosyaların kötü niyetli kişilerin eline geçmesi kolaylaşıyor. Elbette getirilen verilerinizi Google Drive’a yedeklemek sizin isteğinize bırakılıyordu. Uçtan uca şifreleme sistemini kullanamadan dosyalarınızı Google Direve üzerine yedeklemek de tercih olarak tamamen kullanıcılara bırakılacak.

Bir kötü haber de uzun süredir WhatsApp yedeklerini güncellemeyenler için geliyor. Google tarafından uzun bir süredir güncellemeyen WhatsApp yedekleri silinecek. Ancak daha çok Android kullanıcılarına yönelik ve iPhone ve iPad sahibi olan kullanıcılar bu durumdan etkilenmeyecekler.iOS kullanan cihazların yedekleme sistemi olan iCloud sayesinde WhatsApp verileri yedeklenmeye devam edecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here