Ana sayfa Teknoloji Uçan Arabada Sona Gelindi!

Uçan Arabada Sona Gelindi!

22
0
PAYLAŞ

Hemen hemen herkesin aklına gelmiş ve bir o kadar da heyecanlandırmış olan ‘Uçan Araba’ projesi artık gerçek oluyor. Gelişen teknoloji ile birlikte artık geçmişte hayal dediğimiz şeyler günümüzde birer birer hayata geçmekte. Hayatımıza heyecan katarak aynı zamanda bir o kadar kolaylık sağlayacak olan ve merakla beklenen Uçan Araba Projesi için Japonya girişimlere başladı bile.

Japonların Uçan Araba Projesi için UBER, AirBus, Beoing ve Toyota gibi güçlü firmaların da aralarında bulunduğu 20 şirket kolları sıvamış durumda. Uçakların ve arabaların seri üretime geçmesinden sonra Uçan Araba Projesi kimisine göre geç kalınmış bir proje olarak görülse de bu teknoloji ile aynı devirde yaşamanın verdiği mutluluğa ortak olanların sayısı hiç azımsanmayacak derecede.

Şirketler şu sıralar bu proje için bir yol haritası belirlerken Japonya Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Bakanlığını bu proje için ilgili firmalara yaklaşık olarak 40 milyon dolarlık gibi bir bütçe ayırdı. Motor ve gövde üretimleri için girişimlere başlanması an meselesi gibi görülmekte.

Dünya genelinde pek çok insan gelişmeleri heyecanla karşılarken akıllara gelen bir diğer soru ise ‘Acaba seri üretime geçip bizler içinde üretilecek mi ?’ sorusu oluyor. Uçan arabaların yaygınlaşması ve halkın hizmetine sunulması için kafalardaki soru işaretlerini giderecek açıklama geldi. UBER uçan araba projesinin 2020 yılında piyasaya sürülmesini hedeflediklerini belirtti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here