Ana sayfa Teknoloji Türk Hava Yollarına Yeni Jet: Hürjet

Türk Hava Yollarına Yeni Jet: Hürjet

147
0
PAYLAŞ

Türk Hava yollarına yeni bir jet uçağın geleceğini söyleyen Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ Genel Müdürü Temel Kotil, çalışmalarında başlandığını haberdar etti. Ulusal kalitenin daha da fazla artması adına Hürjet devreye girdiğini ve bu doğrultuda çalışmaların devam edeceğini söyledi.  Boeing’in yeni uçak projesi hava yollarında kaliteyi daha fazla ön plana çıkaracağı görülüyor. . HÜRKUŞ’un jet versiyonu olarak tasarlanmış olan Hürjet göz dolduracaktır. Kendi kaynaklar doğrultusunda çalışılan bir proje olduğunu ve çalışmaların devam ettiğini söyledi. Tümüyle Türk malı olarak ortaya çıkan bu şaheser her yönden artıları toplamaya devam ediyor. Bu sayede Türk Hava kanallarında artık istenilen kalite yeniden ortaya çıkmış olacaktır.

Eğitim uçağı olarak ön plana çıkan Hürjet ile kısa süre içerisinde de kaliteli uçuşlar devrede olacak. Projenin geliştirilmesi adına hala üzerinde çalışmaların devam edildiğini söyleyebiliriz. Durmadan uçakların üretimlerinin gerçekleşeceği ve sıkı bir döneme adım atıldığı söylendi.

Türk hava yollarında artık kaliteli uçuşların yapılması adına yeni yeni uçak üretimleri devreye giriyor. 15 HÜRKUŞ’un teslim edilmesinin ardından devrede de Hürjet olmaya başlayacak. Hürjet ile ilgili çalışmalar bittikten sonra ise teslimleri yapılmaya başlanacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here