Ana sayfa Teknoloji Steve Jobs’un İlk Göz Ağrısı Apple-1 Açık Artırmada

Steve Jobs’un İlk Göz Ağrısı Apple-1 Açık Artırmada

32
0
PAYLAŞ

Dünyanın teknoloji devlerinin başını çeken Apple şirketi daha önceleri açık artırmayla pek çok teknolojik ürününü satışa çıkarmış ve yüksek fiyatlara satmıştı. Şimdilerde ise şirket kurucularından Steve Jobs ve Steve Wozniak ilk göz ağrısı olan Apple-1, ilerleyen günlerde düzenlenecek olan açık artırma ile satılacak.

ABD’de düzenlenecek olan açık artırmada 1970’li yıllarda üretilen Apple -1 modelleri satışa sunulacak. Teknoloji meraklılarının ilgiyle beklediği açık artırmaya ilginin yüksek olacağı düşünülüyor. Şirket bünyesinde üretilen yaklaşık 200 adet Apple – 1 den 60 tanesi açık artırmalarda yüksek fiyatlara alıcı bulmuştu.

Nostaljik bir deneyim yaşatan Apple-1’e olan ilgi açık artırma haberlerinden sonra bir kat daha arttı. Günümüzdeki Apple bilgisayarlarının atası konumundaki Apple-1 in ne kadar satılacağı ise şimdiden merak konusu olmuş durumda.

Tüm parçaları orijinal olan Apple-1 in üzerinde hiçbir şekilde oynanmamış olması da değerini yükselten faktörler arasında. Apple -1 uzmanı Corey Cohen tarafından geri yüklenerek özel bir statü kazandırılan cihazın kondisyon olarak 10 üzerinden 8,5 olduğu belirtiliyor. Bilgisayarın hali hazırda çalışır durumda olması da değerini bir kat daha artırmakta. RR Auction, bilgisayarın 300 bin doların üzerinde bir fiyata satılacağını tahmin ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here