Ana sayfa Teknoloji Rusya’dan İlk Elektrikli Otobüs Türkiye’ye Geldi

Rusya’dan İlk Elektrikli Otobüs Türkiye’ye Geldi

92
0
PAYLAŞ

Araç dünyası içerisinde de artık hoşa giden atılımların yer aldığını söyleyebiliriz. Onlardan birisi de elektrikli araçlar üzerine kurulu olduğunu beyan edebiliriz. Hatta Rus şirketinin Türkiye’ye ilk elektrikli otobüs gönderimini yapmış olduğunu belirtebiliriz. Rus şirketi Drive Electro, Türkiye pazarında yer alacak  ilk elektrikli otobüsü Türkiye’ye göndermiş oldu.  Otokar ile Aralık 2016’da en son bir imzalama yapılmıştı. Yapılan imzalamaya ayak uydurularak şimdilerde ise Rus şirketi tarafından ülkemize ilk elektrikli otobüs gönderilmiş oldu. Üstelik şirket tarafından bir açıklama gerçekleştirilirken ürünün ilk olarak fabrika denemelerinin düzenlenmesinin yapılacağı ve hemen ardından da İstanbul’a gönderilmesi  gerçekleştirileceği söylendi.

Özelliklerine göz atıldığında ise 12 metre uzunluğunda üst sınıf otobüs bir performans sergileyecek olması da sevinçle karşılanan önemli yanlarından birisidir. Aracın şarj kapasitesine bakıldığında 40-50 kilometreye kadar ulaşabildiğini söyleyebiliriz. şarj işleminin 6-10 dakika kadar sürdüğü ve bu konuda da hiçbir şekilde sorun çıkartmadığı beyan edilmiş oldu.  2012 yılından itibaren Rosatom’un yapmış olduğu sipariş üzerine elektrikli otomobil ve elektrikli otobüs üretimleri gerçekleştirilmiştir. Sadece bununla sınırlı kalınmayarak artık ülkemizde yerini almış bulunacaktır.

PAYLAŞ
Önceki makaleWhatsapp Ücretli Mi Oluyor?
Sonraki makaleStardew Valley Oyun İncelemesi
Teknoloji Ekranı Genel Yayın Yönetmeni ve imtiyaz sahibi olan Celal Yıldız, teknoloji kategorisinde editörlük de yapmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here