Ana sayfa İnceleme Model Google Pixel 4 serisine gelebilecek yenilikler

Model Google Pixel 4 serisine gelebilecek yenilikler

4
0
PAYLAŞ

Yaklaşık üç senedir Model Google Pixel serisi kullanıcıları ile buluşmuş bir üründür. Henüz şirket tarafından resmi olarak açıklanmamış olan Google Pixel 4 serisinin Ekim ayında tanıtılmasını ön görüyoruz. Google Pixel 3 serisi ne kadar kullanıcıları için yenilikçi bir model olsa da Pixel 4 serisinin daha da başarılı olacağına inanıyoruz. Yenilik ve gelişeceğini düşündüğümüz bazı konuları sizler için ele aldık.

Model Google Pixel 4 serisine gelebilecek yenilikler!

Görüntü ve tasarım aşamasında yenilikler olabilir.

İlk olarak piyasaya 2016 yılında satışa sunulan ilk Pixel modellerine baktığımızda ve diğer üst modelleri ile karşılaştırdığımızda çok fazla bir tasarım farkları olmadığını görmekteyiz. Tasarım açısından yeni çıkacak olan Google Pixel 4 serisi bizleri şaşırtacaktır. İlk modellerin aksine Google Pixel 4 modeli dünya çapında tasarım yarışına katılacak ve yenilikleri ile bekleyenlerden tam not alacaktır. Özellikle renklerinde ve kullanılan malzemelerde beklediğimiz değişiklerle bekleneni vereceğini düşünmekteyiz. Akıllı telefonlarda kızaklı tasarım, damla çentikleri, herhangi bir tuşa sahip olmayan tasarımlar şu sıralarda trend bir şekilde devam ediyor.

Video kayıt özelliklerinde yenilikler yapılabilir!

Pixel modelleriyle ilgili bilinen en iyi şeylerden birisi, kamera performanslarıdır. Tüm Pixel modelleri kendi dönemleri içerisinde gayet güzel kamera performanslarına sahipti. Bununla birlikte her yeni modelde belirgin iyileştirmeler de görülüyor. Pixel 4 modelinde de iyileştirilmiş kamera performansı görmemiz çok ihtimal. Ancak bununla birlikte geliştirilmiş video kaydı, bize kalırsa üzerinde uğraşmaları gereken bir yenilik.

Yüz tanıma teknolojisi ve çentik yenilikleri olabilir!

Son zamanlarda akıllı telefonlarda çentik ve su damlası olarak tabir edilen yuvarlak ekran içi delikler popüler. Bir süredir gelişen yeni teknolojiler, çentiklerin gittikçe küçülmesine – hatta yok olmasına – olanak sağlıyor. Yine de Google Pixel 3 XL modelinde kullanılan çentik, diğer alternatiflerine göre büyük kalmış olabilir.

Google eğer Pixel 4 modellerinde çentik kullanıma devam etmek isterse, bunu daha az alan kaplayan bir şeyle yapmalı. Çentik büyük bir şekilde kalmaya devam ederse, Google’ın bunu Apple gibi yüz tanıma teknolojisi sistemiyle haklı göstermesi gerekir.

Google Pixel 4 Modelinde 5G desteği!

Apple ve Samsung önümüzdeki süreçlerde çıkaracağı modellerin pek çoğunda 5G bağlantı desteğine yer vermeyecek. 5G bağlantısı bildiğiniz üzere halen çok kısıtlı yerlerde kullanılabilir durumda. Bununla birlikte Google’ın nasıl bir politika izleyeceğine dair şimdilik bir fikrimiz bulunmuyor. Ancak yine de Google’ın Pixel 4 modeliyle birlikte 5G bağlantı desteğini sunması, çok da şaşırtıcı olmaz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here