Ana sayfa Teknoloji Microsoft Skype Classic Desteğine Son Veriyor

Microsoft Skype Classic Desteğine Son Veriyor

5
0
PAYLAŞ

Geçtiğimiz günlerde Skype bloğunda açıklama yapan Microsoft, Skype Classic ve aynı zamanda Skype 7.0 sürümlere artık destek vermeyeceğini açıkladı. Yazılımlarını Skype 8.0 güncelleştirilmiş son sürüme getirmeyen kullanıcıların artık Skype kullanımını sürdüremeyeceklerini belirten Microsoft, blog üzerinden yaptığı açıklamada 1 Kasım ile beraber bu kararın geçerlilik süresinin de başlayacağını belirtti. Kararın gerekçesi olarak ise, kullanıcıların eski bir sürümü kullanması biz geliştiriciler için hoş bir durum olarak görünmüyor. Bu durum yaşanmaya devam ettiğinde geliştiricilerimiz son sürümü sürekli olarak daha iyi hale getirmeye çalışır iken aynı zamanda da eski sürümü de performansı yüksek şekilde tutmak zorunda oldukları için, gelişim sürecinin yavaşladığını düşünüyoruz açıklamasında bulundular.

Skype Gelişmeye ve Büyümeye Devam Edecek

Skype 7.0 ve classic sürümlerinin artık kullanılamayacağını belirten Microsoft, Skype ürününün gelişiminin ise durmaksızın devam edeceğini blog açıklamasında açıkça belirtti. Skype üzerinde köklü yenilikler getirmeyi amaçlayan ve mevcut kullanıcılarının memnuniyetini sağlamak isteyen Microsoft, yaptığı büyük tasarım değişikliği ile oldukça büyük bir tepki toplamıştı. Bu tepkinin ardından tasarımda değişime ve yeniden düzenlemeye gitmek durumunda kalan Microsoft ekibi tasarımı beğenmeyen müşterilerinin taleplerini de dikkate alarak tasarımını yeniden gözden geçirme ve değiştirme sürecine başladı

Kullanıcılar Ne Yapmalı

Microsoft Skype açıklamasını yaptıktan sonra merak içinde kalan kullanıcılar eski sürümün ne kadar süre daha kullanılabileceğini merak etmeye başladılar. Bu soru karşısında bir süre daha Classic ve 7.0 sürümlerinin kullanılabileceğinin sinyallerini veren Microsoft’un 2018 yılı sonundan önce, eski ürün sürümlerini kullanıma kapatması bekleniyor. Skype ürününü aktif olarak kullananların ise böyle bir durum karşısında kullanıma sorunsuz devam etmek için ürünlerini güncellemeleri ve son sürüm olan 8.0 ürününe getirmesi gerekiyor. Zira yapılan tahminlere ve uzman görüşlerine göre Skype ürünü Kasım ayı içerisinde eski sürümünü kullanıma kapatacak. Skype üzerinde her geçen gün yenilikçi kararlara imza atan ve program üzerinde köklü değişimler yapmaya başlayan Microsoft’un yapacağı tasarım ve kullanım değişikliklerinin ardından müşteri memnuniyetini artırabilecek mi soruna ise zaman yanıt verecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here