Ana sayfa Teknoloji Kripto Para Piyasasında Yeni Trend Electroneum

Kripto Para Piyasasında Yeni Trend Electroneum

7
0
PAYLAŞ

Dijital para olarak adlandırılan kripto paralar dünya yatırım devlerinin yeni gözünü diktiği alan olarak karşımıza çıkıyor. Blockchain teknolojisi bir süre önce hayatımıza giren kripto para terimi son zamanlarda ise adeta sıradanlaştı. Kripto paralar başlangıçta bir blockchain teknolojisi ise madencilik yaparak kazanılmaktaydı. Özellikle bitcoinde ki madenciliği yapılabilecek paranın kısıtlı olması gün geçtikçe bitcoine olan ilginin artmasına sebep oldu. Bunlara ek olarak kripto paraların en önemli özelliği şuana kadar devlet tarafından izlenememesiydi. Özellikle kara para aklamak isteyenler yönelince yüklü miktarda girişler digital paraların yükselmesine sebep oldu. Her yatırım aracı gibi bu artış beraberinde yüksek bir dijital para trendini beraberinde getirdi.Bu trendle birlikte bazı yüksek bütçeli yatırımcılar gelirlerini katlarken bitcoinde dünya tarafından tanınan ve altın gibi gelir elde edilen bir yatırım aracı halini aldı. Devletlerin bu piyasa üzerinde ki yönetiminin kısıtlı kalması sonucu olarak çok sayıda dijital para farklı üretme şekilleri ve farklı amaçlarla piyasaya sürüldü. Şuan piyasada bulunan binlerce kripto parasında bir tanesi ise arkasında bulunan özgün düşünce sayesinde sıyrılmayı başardı.

Electroneum Nedir?

Bitcoinin en büyük dezavantajı bu kadar değerli olmasına karşılık ulaşımının oldukça zorlu bir sürece sahip olmasıdır. Hem ticareti hemde madencilik işlemi hem masraflıdır, hemde uğraştırıcı bir sürece sahiptir. Fakat electroneum tamamen kullanıcıların kripto paraya kolay erişmesi ve dijital paranın normal paranın yerini alarak dolaşımda yer alması amacı ile mobil cihazlar üzerinden kolayca kullanılabilecek şekilde tasarlandı.

Electroneum Değeri Yükselir mi?

Electroneum en büyük özelliği daha önce bahsettiğimiz gibi mobil cihazlar üzerinde adeta bir elektronik cüzdan gibi kullanılmasıdır. Bu sebeple electroneum bir yatırım aracından ziyade bir alışveriş aracı olarak karşımıza çıkmıştır. Kredi kartları ve internet alışverişlerinde ödeme yöntemlerine bir alternatif olacak bu sistemin en büyük özelliği devletin resmi kurumları tarafından bir banka hesabı gibi takip edilebilmesi bu sebeple de kanun dışı olaylara mahal vermemesidir. Bu özelliği electroneumun önümüzdeki günlerde yükseleceğinin habercisi olarak yorumlanabilir. Şuan içinde bulunduğu yükselme trendinde dahi electroneum oldukça başarılı bir şekilde ilerliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here