Ana sayfa Teknoloji Kripto Para Dünyasında Yükselen Yıldız: Cardano

Kripto Para Dünyasında Yükselen Yıldız: Cardano

156
0
PAYLAŞ

Kripto para piyasasında son haftalardaki hızlı yükselişiyle bir anda dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Cardano 25 milyar dolarlık market kapasitesi ile listede 5. sıraya oturdu.

Geçtiğimiz yılın başında borsaya açılan ve 0,02 dolardan işlem gören Cardano seneyi 0,90 dolar seviyesinde kapatarak büyük bir başarıya imza attı. Sadece son bir haftada yüzde 150’lik bir artış performansı sergileyen Cardano’yu bu yazımızda sizler için anlatmaya çalışacağız.

ADA kısaltmasıyla piyasadaki yerini sağlamlaştıran coinlerden biri olan Cardano’nun en dikkat çeken ve diğer alt coinlerden sıyrılmasını sağlayan özelliği Proof of Stake denilen algoritmayı kullanıyor olması denilebilir. Ethereum‘a benzerliğiyle dikkat çeken Cardano aynı zamanda akdemisyenler ve mühendislik ekibi tarafından hakemli akademik araştırmalar üzerine kurulan ilk Blockchain projesi olması ile de dikkat çekiyor. Ödeme ve kontrol olmak üzere 2 katmandan oluşan Cardano’nun Daedalus denilen bir cüzdanı bulunuyor.

Ethereum’un en ciddi rakiplerinden biri olarak lanse edilen Cardano’nun Japonya’da birçok ATM’de işlem görmesi için çalışmalara başladığı haberleri bu alt koinin değerinin yükselmeye devam edeceği iddialarını güçlendiriyor. Cardano geliştirici ekibi amaçlarını, bankacılık sistemlerini uygulamanın çok pahalı olduğu yerlerde Blockchain teknolojisini kullanmak olarak dile getirdi.

Bunun yanı sıra Cardano ekibi ADA’nın Japonya’da birçok ATM’de işlem görmesi için çalışmalara başladı. Piyasada bulunan 26 Milyar ADA’nın sayısı 45 milyara kadar çıkacak.

Günlük 1 milyar doları aşan işlem hacmi ve kimlik onaysız işlem yapılabilmesi ile ön plana çıkan Binance borsasından Cardano (ADA) satın alınabilir.

Cardano nasıl satın alınır?

Cardano’yu Türk borsalarından satın aldığınız Bitcoin, Litecoin, Ethereum gibi kripto paraları Binance borsasına göndererek satın alabilirsiniz.

Binance borsasına üye olmak için tıklayınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here