Ana sayfa Teknoloji Kripto Para Birimleri 230 Milyar Doları Aştı

Kripto Para Birimleri 230 Milyar Doları Aştı

19
0
PAYLAŞ

Bütün yasaklara ve engellemelere rağmen Kripto para birimleri değer hacmini arttırmaya devam ediyor. Piyasa hacmi 230 milyar doların üzerine çıkan Kripto para birimlerine ilişkin kısıtlama sürecinin işe yaramadığı bu durumun bir göstergesi.

Çin’in kripto para birimleri ile alakalı gerçekleşen işlemlerde yapılan tüm kısıtlamalara rağmen, piyasadaki değer hacmini yukarıya çekiyor. Çin’in ekonomik kalkınma şehri olarak bilinen Guangzhou’da gerçekleştirilen para birimleri eylemleri ile alakalı etkinliklere de yasaklamalar gelmişti. Ancak buna rağmen 24 saat içerisinde, en büyük 10 kripto para biriminden sadece Tether % 0.22 ile değer kaybetti ve diğer para birimleri yükselişini sürdürdü. İlk yüzdeki para birimlerinden ise sadece 27’si geriledi ve 73 tanesi değerini arttırdı. Piyasada işlem gören kripto para birimlerinin sayısı 1.901’e yükselirken; Bitcoin ise son bir gün içerisinde % 2.15 artış gösterdi ve 7.080 dolara fırladı. 122 milyar 58 milyon dolarlık hacmi ile piyasanın % 52.7’sini Bitcoin oluşturuyor.

İlk 10 sıradaki kripto para birimleri içerisinde en yüksek artış EOS’ten geldi. % 15.39’luk artışla son 24 saatte en büyük artışı gösteren kripto para birimi olarak dikkat çeken EOS’un öncülük ettiği bu alanda piyasa hacmi 231 milyar 869 milyon dolara ulaştı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here