Ana sayfa Teknoloji Instagram Hikayeler Bölümünde Alışveriş Özelliği Kullanıma Sunuldu

Instagram Hikayeler Bölümünde Alışveriş Özelliği Kullanıma Sunuldu

12
0
PAYLAŞ

Instagram, çeşitli markaların ürünlerine alışveriş etiketi oluşturabilmeleri için ”Hikâyelerde alışveriş” özelliğini kullanıma sundu. Görsel içerik anlamında dünyanın en büyük platformu olan Instagram, alışveriş konusunda yeni araçları kullanıma sunmaya başladı.

Bahsedilen bu araçları haziran ayından itibaren test eden Instagram, bu alışveriş araçlarının kullanıma hazır hale geldiğini sonunda duyurdu. Instagram’da kullanıcıların beğenisine sunulan en yeni özellik ”Hikayelerde alışveriş” özelliği oldu. Firmalar bu özellikle birlikte Hikayeler bölümünde paylaşılan gönderilerine alışveriş etiketi yapabilecekler. Etiketlere dokunan kişilerin karşısına farklı bir sayfa açılacak ve sayfada ürünlerin fiyatı ile ilgili bilgiler bulunacak.Instagram Hikayeler Bölümünde Alışveriş Özelliği Kullanıma Sunuldu

Bu Özellik Herkes Tarafından Çok Sevilecek

400 milyon aktif kullanıcı bulunan Instagram hikâyelerinin 3’te 1’ini iş dünyası hikâyeleri oluşturuyor. Bu alışveriş özelliği ile hem kullanıcı hem de markalara hitap edecek. Kullanıcılar, sadece takipte oldukları marka ürünlerinden başka kendi ilgi alanları ile uyumlu bütün markaların ürün görüntülemesini isteyecekler. Şirket bu sebeple keşfet kategorisine ”alışveriş” sekmesi de ekledi. Bu sekme ile birlikte aynı öteki keşfet sekmeleri gibi ilgi duyduğunuz alanla en çok uyumlu ürünleri görüntüleme imkanı bulacaksınız.

Her geçen gün çevrimiçi alışverişlerin kapasitesi git gide büyümekte. Böyle bir büyüme ortamında Instagram’ın alışverişte kolaylık sağlayacak araçları sunması şirketler ve markalarla birlikte kullanıcılar için de son derece yararlı olacaktır. Aynı zamanda bu özellik geliştirilmeye oldukça müsait bir özellik olarak görülüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here