Ana sayfa Teknoloji Google Klavyesi Gboard ile Kendi Fotoğrafınızı Emoji Yapın

Google Klavyesi Gboard ile Kendi Fotoğrafınızı Emoji Yapın

20
0
PAYLAŞ

Google Klavyesi Gboard Emoji dünyasını, Apple’ın Memoji’lerini ve Snapchat’in Bitmoji’leri farklı bir boyuta taşıdığı gibi yeni bir rekabet ortamı daha oluşturdu. Google, bu alanda geri kalmayacağını yapacağı yeni çalışma ile gösterdi. Google, bu çalışmada Android arayüzünü zenginleştirdiği gibi ‘Minis’ eklentisiyle birlikte Gboard’u da devreye sokuyor. Google’ın klavyesi Gboard ile çekmiş olduğunuz selfie’leri birer emoji haline getirmek oldukça kolay bir hale getiriliyor.

Google, hem Android hem iOS sistemler için ‘Minis’ eklentisini devreye sokarak ‘Mini’ etiketleri kullanıma açtı. Mini, makine öğrenimi kullanarak fotoğrafınızı bir etikete dönüştürebiliyor ve bu sayede nceden çekmiş olduğunuz selfie’leri dahi birer emoji haline getirebiliyorsunuz. ‘Sweet’ ve ‘Bold’ isimli iki farklı Minis paketi bulunuyor ve bunlarda 100 yeni sticker var. Dilediğiniz an bu çıkartmaları yüz, saç ve göz şekillerini değiştirip yaratıcığınızı kullanarak özelleştirme amaçlı kullanabiliyorsunuz. Artık fotoğraflarınız, Gboard’ınızda yerini alacak gibi görünüyor. Başarısız olan Allo uygulamasını geliştirmeyi sürdüren Google, ‘Selfie Stickers‘ seçeneğini daha geliştirmiş ve artık bu seçenek diğer Google ürünlerinde de kullanılmaya başlanabilir. Bu planlanan uygulamalar arasında Google Asistan ve Android Messages uygulamaları da var.

Sizler de Google klavyesi Gbord ile selfilerinizde daha havalı görünmek için ‘Bold’, daha sevimli görünmek istiyorsanız ‘Sweet’ seçeneği için emojiler yapabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here