Ana sayfa Teknoloji Facebook Instagram’ı Kendisine Entegre Edecek

Facebook Instagram’ı Kendisine Entegre Edecek

149
0
PAYLAŞ

Facebook bünyesinde olan dünyaynın en çok kullanılan fotoğraf paylaşma uygulaması Instagram’da paylaşılan hikayeler yakında otomatik olarak Facebook’ta da paylaşılabilecek.

2010 yılında kurulan ve 2 sene içerisinde 30 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan fotoğraf paylaşma uygulaması Instagram, bu hızlı büyümenin ardından 2012 yılında 1 milyar dolarak Facebook tarafından satın alınmıştı. Instagram’ı aldığı günden bu yana anlık fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Snapchat ile yarışa giren ve sürekli Snapchat’in özelliklerini Instagram’a monte eden Facebook bu sefer de farklı bir özellik sunmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz yıl Snapchat’te bulunan hikayeler özelliğini Instagram’a eklemiş bu kopyalama işlemi sadık kullanıcıları tarafından büyük tepki çekse de kısa sürede kullanım istatistiklerinde artış gözlenmişti. Facebook şimdi de Instagram’da paylaşılan bir hikayenin Facebook’ta otomatik paylaşılmasını sağlayan modülü teste aldı.

Bütün girişimlerine rağmen Snapchat’i bir türlü satın alamayan Facebook, Snapchat’i tahtından etmek için getireceği bu özelliğin kullanım oranında nasıl bir artış sağlayacağı merakla bekleniyor.

Facebook daha önce de yine bünyesinde bulunan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp‘a hikaye özelliği getirmiş, çok fazla tepki çekmesine rağmen özelliği kullandırmaya devam etmişti.

Facebook’un Instagram’la olan entegresinin önümüzdeki aylarda kullanıma sunulması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here