Ana sayfa Teknoloji Bitcoin Kurucusu Elon Musk’mu ?

Bitcoin Kurucusu Elon Musk’mu ?

132
0
PAYLAŞ

Geçtiğimiz günlerde ülkemize de gelen ve yaptığı paylaşımlarla herkesin dikkatini çekmeyi başaran Elon Musk’ın son aylarda değeri hızla artan Bitcoin’in kurucusu olduğu iddia edildi.

Tesla, Paypal ve uzay araştırmaları şirketi SpaceX’in sahibi olan ve dünyanın en zenginleri arasında yer alan Elon Musk’ın sanal para birimi Bitcoin‘in kurucusu olduğu iddia edildi. Eski bir SpaceX çalışanının ortaya attığı iddiada elde ettiği bulgulardan ve söylentilerden böyle bir kanıya vardığı ifade edildi.

Sadece 3 ayda yüzde 400 gibi bir değerlenmeyle 1 bitcoin 41 bin tl olurken, değeri hızla artmaya devam eden bu sanal para biriminin kurucusunun kim olduğu hala bilinmiyor. Bir çok kişiye atfedilmesine rağmen resmi olarak kurucusu bilinmeyen Bitcoin sürekli değer kazanarak yatırımcılarını da güldürmeyi başarıyor. Merkezi olmayan bu kripto para biriminin kurucusu resmi olarak bilinmediği için zaman zaman bu tarz söylentiler çeşitli isimlere çıkıyor.

Şimdi de yaptığı başarılı girişimlerle adından sıklıkla söz ettirmeyi başaran Elon Musk’la anılan Bitcoin’in halen resmi olarak kim tarafından kurulduğu bilinmiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here