Ana sayfa Teknoloji Apple’ın CEO’suna Büyük İkramiye

Apple’ın CEO’suna Büyük İkramiye

21
0
PAYLAŞ

Geçtiğimiz hafta Apple’ın kırdığı rekor; CEO’sunun da hatırı sayılır bir gelire sahip olmasına yardımcı oldu. 1 Trilyon Dolar değere sahip olan ilk teknoloji şirketi konumunda yer alan Apple; tüm dikkatleri üzerine çekerken, Apple’ın CEO’su Tim Cook da bu sayede 121 Milyon Dolar kazanç sağladı.

Apple’ın şüphesiz bu günlere gelmesindeki en büyük pay, Steve Jobs’tu. Ancak Jobs’un 2011 yılında yaşamını yitirmesi sonucu şirketin başına Tim Cook geçti. Başarılı bir yol izleyen ve hisselerin rekor kırması sonucu Apple hisselerini nakde çeviren Tim Cook; büyük bir gelirim de sahibi olmayı bildi. Merkezi ABD’de olan Apple’ın geçtiğimiz hafta 1 Trilyon Dolara ulaşan ilk teknoloji markası olduğu duyurulmuştu. Apple’ın ABD’de kırdığı bu rekor; şirketin tepesinde yer alan Tim Cook’un servetinin de devasa bir boyuta ulaşmasını sağladı. 57 yaşındaki Cook; Apple’ın 1 trilyona ulaşan ilk ve tek teknoloji markası olmasının ardından Apple hisselerini nakde çevirdi ve Business Insider’deki habere göre; 121 Dolar kazanç sağladı.

Tim Cook’un elde ettiği 121 Milyın Dolar’ın hepsi kar olarak kendisine kalmadı. Zira bu paranın büyük bir kısmı vergilere gitti. Paranın yarısından fazlasının vergiye gittiğinin belirtildiği haberde; Cook’un kazancının ise 57 milyon dolar civarında olduğu ifade edildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here