Ana sayfa Teknoloji Amazon Türkiye Pazarına Girmeye Hazırlanıyor

Amazon Türkiye Pazarına Girmeye Hazırlanıyor

137
0
PAYLAŞ

Dünyanın en büyük online alışveriş sitesi Amazon, ülkemizdeki yoğun talebe daha hızlı yanıt verebilmek için Türkiye’de yerel bir alışveriş sitesi kurma kararı aldı.

Bir çok dilde tüm dünyaya hizmet veren Amazon, geçtiğimiz yıl sitesine Türkçe dil desteğini de ekleyerek ülkemize açılacağının sinyallerini vermişti. Son olarak binlerce üründe ücretsiz kargo seçeneğini sunarak Türkiye’deki üyelerini memnun etmeyi başaran Amazon’un Türkiye pazarına gireceği artık kesinleşti.

Amerika ve Almanya’dan bağımsız bir şekilde hizmet verecek olan bu yeni alışveriş sitesi tamamen Türkçe hizmet verecek ve yerel kullanıcıya hitap edecek. Kullanıcıların yurt dışından ucuz ürün getirebilmek için tercih ettiği Amazon’un ülkemizde açıldıktan sonra nasıl bir fiyat politikası izleyeceği merakla beklenirken, ülkemizdeki vergi dilimleri baz alındığında ve artan Dolar ve EURO kurları dikkate alındığında diğer e-ticaret siteleri ile arasında pek de bir fark olmayacağını söylemek pek de yanlış olmaz.

Gittigidiyor, Hepsiburada ve son olarak ülkemize başarılı bir giriş yapan N11’e rakip olacak gelecek olan bu yerel Amazon’un 2018’in Temmuz ayında resmi olarak açılacağı gelen bilgiler arasında.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here