Ana sayfa Oyun Tyranny Oyunu İncelemesi

Tyranny Oyunu İncelemesi

93
0
PAYLAŞ

Oyun üretmek kesinlikle zordur ama öyle görünüyor ki konu RPG olduğu zaman işler iyice zorlaşıyor. Bir kere RPG deyip geçmekle olmaz. CRPG mi, yoksa JRPG mi? Belki de ARPG’Ierden bahsediyoruzdur; kim bilir… RPG, her türlü oyuncuya ulaşmak için zaman içerisinde o kadar çok kurcalandı ki RPG’yi RPG yapan temel mekanikten her geçen gün uzaklaştık. Tabii masa üstünde FRP oynayan bir jenerasyon, onun aslında ne olduğunu asla unutmadı.

Yakın zamanda Obsidian sayesinde ilk olarak Pillars of Eternity ile küllerinden doğan CRPG modeli, bu sefer de Tyranny olarak karşımıza çıktı. Peki hangi diyara ait olduğu bilinmeyen, piyasada kitapları olmayan bir oyun nasıl olur da böylesine çekici olur? Tabii ki daha çok hikaye ile! Tyranny’e adımımızı attığımızdan beri içinden çıkamadık yahu! Tam da klasik RPG oyuncularının aradığı mekaniklerle yaratılmış olan oyunda, karakterimizi en ince detayına kadar yaratıp, bambaşka bir maceranın içerisine atıldık.

Karşımıza çıkan dünya o kadar büyüktü ki halen bir o yana bir bu yana koşturuyoruz. CRPG’Ierin temelinde olan diyaloglar ve arka plan bilgisi konusunda muhteşem bir iş çıkaran Obsidian’ı buradan bir defa daha tebrik ediyor, oyunun içeriğinde yer alan bu kadar çok yazıyı kim ya da kimler yazdıysa da ayrıca ellerinden, gözlerinden, artık neresi uygunsa öpüyoruz. Sayelerinde uzun yıllardır aç kaldığımız bir CRPG oynayabildik!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here