Ana sayfa Oyun Street Fighter V Oyun İncelemesi

Street Fighter V Oyun İncelemesi

109
0
PAYLAŞ

Ya ne olacağıdı?” dediğinizi duyar gibiyim zira biz de öyle dedik. Sanki 2016’da tonla dövüş oyunu çıkmış da, Street Fighter V‘in rakibi olacak… Peh! King of Fighter XIV bile bir hamle yapamadı SFV’in karşısında.

Aslına bakarsanız SFV’in çıkışı biraz problemli olmuştu. Capcom oyunu tam bir turnuva mantığında satışa sunduğundan, oyunun hikaye moda ve arcade kısmı eksikti; Capcom nedense konsol oyuncularının tek kişi takılabildiğini unutmuştu ve sadece multiplayer kısmına odaklanmıştı. Neyse ki bu ayıbını kapattı ve SFV’i tam bir oyun haline getirdi.

Yılların bozamadığı mükemmel oynanış mekaniklerinden SFV de yararlanmakta. Bunun üzerine görsellik ve yeni, herkesin genel olarak beğendiği karakterler de eklenince, olay bir dövüş festivaline dönüşmekte.

Ve fakat ülkemizde bir türlü gelişemeyen dövüş oyunu topluluğu yüzünden SFV, “bir başka SF” olarak bilinmekten de öteye geçemiyor gibi geliyor. Şurada “LoL 2” çıksa ülkenin altı üstüne gelir ama dövüş oyunları bırakın benzer etkiyi, herhangi bir yaprak bile kıpırdatamıyor. Fakat taktiksel boyutu ve yetenek arayışı büyük olan dövüş türüne girme niyetindeyseniz, SFV’i listenin başına alabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here