Ana sayfa Oyun Rock Band Rivals Oyun İnceleme

Rock Band Rivals Oyun İnceleme

186
0
PAYLAŞ

Kaç sene öncesi artık hatırlamıyorum ama müzik oyunlarının patlama yaşadığı dönemde şu unvanı kime vereceğimizi pek bilemezdik. Guitar Hero’lar, Rock Band’ler, DJ Hero’lar, dans oyunları almış başını gidiyordu. Şimdiyse AAA kalitesinde müzik oyunu kalmadı; sadece kendini müziğe adamış olan Harmonix, Rock Band ile devam etmeye uğraşıyor.

Rock Band 4 ile tekrar plastik enstrümanları evlerimize sokan Harmonix, yeni yeni Rock Band oyunları yayımlamak yerine aynı oyun üzerine DLC’lerle destek verme yoluna gitmiş durumda. Eskiden olsa da derhal bir müzik paketi görürdük fakat bu defa farklı bir çalışma yaptı firma ve bu bağlamda da oyuna yeni şarkılar getirmek yerine iki farklı oyun moda ekledi.

Multiplayer kısmı için gelen Rivals, 10 kişilik klanların birbiriyle mücadelesini konu ediyordu, Rockudrama ise birçok video ve içerikle birlikte uzun bir Rock yolculuğuna çıkmamızı sağladı. Bu sağlam eklentiler ile birlikte de Rock Band 4, bir paket olarak bir hayli güçlenmiş oldu.

Aslına bakarsanız Rivals olmasa, burada mücadele sonucunda birinci olmuş olan daha farklı bir müzik oyunu da görebilirdiniz lakin Rivals, Rock Band kalitesini aynen devam ettirdiği için birinciliği rahatça göğüsledi. Türkiye’de kolayına bulamayacağınız Rock Band 4’e eğer hali hazırda sahipseniz, Rivals’ı da almanız tavsiyedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here