Ana sayfa Oyun Rimworld Oyunu Hakkında İnceleme Yazısı

Rimworld Oyunu Hakkında İnceleme Yazısı

27
0
PAYLAŞ

Bir oyun seçerken belki de en zorlandığımız kategorilerden birisidir “En İyi Erken Erişim”; çünkü zordur.

Neye göre en iyi. Zaten erken erişimde olan bir oyun nasıl diğerlerine göre daha iyi olabilir? Fakat devreye giren RimWorld ile bir anda işler değişti. Uzun süredir yapım aşamasında olan oyun, ilk olarak “şirin” görüntüsü ve karakter animasyonları ile bizi kendisine aşık etti. Gerisi mi? Gerisi iplik söküğü gibi geldi dersek yeridir. Düşülen bir gezegendeki hayatta kalma çabasını yaşadığımız oyunda, kısa sürede kendimizi kocaman bir kaosun içerisinde bulduk.

Bir yandan toplanacak kaynaklar, diğer yandan yapılabilecek birbirinden farklı eşya, diğer bir yandan da birbirleri ile geçinmekte zorlanan kolonicilerimiz. Farklı bir gezegende hayatta kalmayı zorlaştıran birçok faktörün oyunda kendisine yer bulması, RimWorld’ü kısa sürede göründüğünden daha önemli bir oyun haline getirmeyi başardı.

Özellikle geliştirilen yapay zeka o kadar iddialı ki eğer deneyim etmediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz. Bir diğer fark yaratan özellikse yapay zekânın sunduğu Storyteller mekaniği. Oyunu bir stratejiden çıkarıp, tam anlamıyla drama, komedi ve trajedinin bir karşımı olarak ekrana yansıtan bu güzide mekanik, sanıyoruz birçok yapımcıyı kıskandırmaya yetiyordur. Hemen her türlü ince detayı gözler önüne sermeyi başaran RimWorld, ödülünü fazlasıyla hak ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here