Ana sayfa Oyun PlayStation’dan Beklenen Yenilik

PlayStation’dan Beklenen Yenilik

8
0
PAYLAŞ

Oyun severlerin beklentileri arasına adını çoktan yazdırmış kavramlardan olan PlayStation Now’a olmazsa olmaz bir özellik eklendi. Artık PS2 ve PS4 oyunlarının internet bağlantısı bulunan tüm ortamlardan desteklenmesini sağlayacağını açıkladı.

PlayStation Now Ayrıcalıkları

PlayStation 3 oyunlarının deneme süresinde oynanabilmesine olanak sağlayan PlayyStation Now aylık veya 7 günlük deneme süreleri seçeneği ile kullanılabiliyor. Artık sadece PlayStation 3 için değil PS2 ve PS4 içinde uygun alt yapılar ile kullanıcılarının beğenisine sunulmaya hazırlanıyor. Sony tarafından bugün açıklanan sistemin detaylarında abonelerin öngörülen tarihe göre bir kaç hafta içerisinde bu özellikten yararlanmaya başlayabileceği bilgisine de yer verildi. Uygulamanın PlayStation Now üyeleri için PlayStation 4 sürümündeki hemen hemen her oyunun oynanmasına olanak sağlanacak şekilde geliştirildiği de eklenen diğer bilgiler arasına girdi. Kullanıcıların kesintisiz bir deneyim için ise bilgisayarlarında olması gereken donanımlar Windows 7, Core i3 2.0 GHz, 300 MB bellek, 2 GB genişliğinde RAM, ses kartı ve aparatlar için ise USB girişi olarak açıklandı. Bu özellikler uygulamanın temelde çalışabilmesi ve kullanıcılara sorun çıkarmaması adına gereken alt yapı donanımları olarak belirtilirken üstün performans için gereken donanımlara da ayrıca yer verildi. Donanımlar Windows 7, 3,5 GHz Intel Core İ3 veya 3.8 GHz AMD A10 veya bulunabilen en hızlısı, 300 MB üzerinde boş cihaz kullanım deposu, 2 GB üzerinde RAM ve ses kartı ile USB girişi olarak aktarıldı.

Kullanıcılar yeri uygulama ile tanışmak için gereken alt yapı hazırlıklarına uyum sağlamaya çalışırken Sony tarafından yapılan indirim açıklaması da oldukça olumlu karşılandı. Sony 25 Eylül 2018 tarihinden önce fırsatı kaçırmak istemeyen üyelere özel olacak şekilde aylık promosyon kampanyasında bulunduğunu bildirdi. Aylık olarak uygulamadan yararlanmak isteyenler için özel kampanya detaylarına göre yeni abonelik için ödenmesi gereken rakam 9,9 dolar olarak açıklandı. Aylık olarak kullanmak istemeyen aboneler için ise en az 3 ay kullanım içeren paketlerden yararlanma şansı da bulunuyor. Üç ay uygulamadan yararlanmanın bedeli ise kampanyalı hali ile 29,99 dolar olarak bildirildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here