Ana sayfa Oyun Oyun Severlerin Merakla Beklediği GeForce RTX 2080 Cep Yakıyor

Oyun Severlerin Merakla Beklediği GeForce RTX 2080 Cep Yakıyor

29
0
PAYLAŞ

NVIDIA’nin yeni ekran kartı olarak piyasadaki yerini alan GeForce RTX 2080; performansı ve alt yapısı ile göz kamaştırırken, fiyatıyla da dudak uçuklatıyor. Özellikleri ile dikkat çeken, fiyatıyla da can yakan bu ürünün ön siparişleri başladı.

NVIDIA’nin piyasaya sürdüğü ve Turing mimarisiyle dikkat çeken GeForce RTX 2080; Msi ve Gigabyte tarafından satışa sunuluyor. Fakat son dönemde yaşanan döviz kurundaki artış; özellikleri ve mimarisiyle göz kamaştıran bu ürünün fiyatının da bir hayli yüksek olmasına neden oldu. Ülkemizde bu ekran kartına sahip olmak ise birçok kişi tarafından imkansız bir hal aldı. GeForce RTX 2080 Türkiye’nin fiyatının 12.000 TL’ye ulaşması; tüketicileri de zor durumda bırakıyor. Türkiye’de Vatan Bilgisayar aracılığıyla, Gigabyte, Msi ve Asus marka donanım üreticilerinin RTX 2080 ve RTX 2080 Ti ekran kartlarının ön siparişlerini verebilmek mümkün. Ancak döviz kuru yüzünden fiyatların bir hayli artması, bu noktada insanları düşündürüyor.

Türkiye’de şuanda en ucuz ön siparişi alınan RTX 2080 ekran kartı; Msi’ye ait. MSI GeForce RTX 2080’nin fiyatının 7.233 TL olduğu belirtilirken; en pahalı model ise Asus tarafından piyasaya sürülmüş durumda. Asus GeForce ROG STRIX RTX 2080’nin fiyatı; 9.032 TL’dir. Bununla birlikte RTX 2080 Ti ekran kartlarının fiyatları ise daha yüksek rakamlarla satışa sunulmakta.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here