Ana sayfa Oyun Batman Arkham VR Oyun İnceleme

Batman Arkham VR Oyun İnceleme

103
0
PAYLAŞ

Küçük Bruce bir anda en çok sevdiği iki şeyi kaybetmenin şokunu atlatamamışken o kelimeleri duyar: “Kahraman olmaya çalıştığında böyle olur.”

Sanal gerçeklik yılı olarak adlandırdığımız bu yılın “En iyi VR” ödülüne layık görülen Batman: Arkham VR oldukça kısa oyun süresine rağmen, sanal gerçekliğin vadettiklerini bizlere gösterebilen en iyi yapımlardan biriydi. Arkham serisindeki o karanlık atmosferin korunduğu oyunda, bu kez ellerimizi suç mahallinde kirlettik. Oyunda, dostlarımızın başlarının belada olduğunu öğrenmemizle birlikte zırhımızı kuşanıyor, maskemizi takıyor ve aynanın karşımıza gelmesini bekliyoruz. Tam da ne kadar karizma olduğumuzu düşünürken, PlayStation VR’a özel olan bu yapımda hareket edemediğimizi olduğumuz yerde dana kaldığımızı fark ediyoruz.

Neyse ki, yapımcıların önceden planladığı hareket noktaları bizleri hikayenin içinde tutmaya yetiyor. Dahası, yeri geldiğinde Batcave’de yaptığımız analizle, yeri geldiğinde suç mahalline giderek holografik olarak yeniden canlandırdığımız olaylar, yeri geldiğinde morgda yaptığımız otopsi derken oyunun oldukça çeşitli adamlar ve cihazlar sunduğunu görüyoruz. Oyuncuyu özgür bırakmaması ve kısa olması dışında oldukça başarılı bir sanal gerçeklik deneyimi sunan yapımı bu ayın sonunda PlayStation VR’a sahip olacak şanslı oyunculara tavsiye ediyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here