Ana sayfa Mobil Nokia Efsanesi Geri Dönüyor!

Nokia Efsanesi Geri Dönüyor!

25
0
PAYLAŞ

Bir döneme damgasını vuran telefon markası olan Nokia için geri dönme söylentileri ortaya çıktı. Bu söylentilerin güçlenmesine ise Nokia’nın ünlü kamera teknolojisi PureView ile satın alma yolu buluşması oldu.

2014’de Microsoft, Nokia’nın cihazlar ve servisler departmanını satın alırken 7.3 milyar dolarlık anlaşmaya Nokia’nın ünlü markası PureView’u da dahil etmişti. Microsoft akıllı telefon pazarında Lumia serisi ile yer almaya çalışmış ve bu sırada ikonik PureView kamera teknolojisini kullanmıştı. Hatta belli oranda başarı elde ettiği bu akıllı telefon pazarında Nokia 808 ve Lumia 1020, 1520, 920 ve daha sonra 950 ile 950 XL modellerini çıkarmıştı. Microsoft, PureView teknolojisi ile 41 MP’lik bir kamera geliştirme başarısı da göstermişti. Microsoft’un akıllı telefon pazarından çekilmesi ile HMD Global, Nokia markasını Microsoft’tan geri satın almıştı.

Nokia, satın alma sonrasında Android işletim sistemi kullanan yeni Nokia modelleri ile piyasaya döndü. Nokia, eski parlak günlerine dönebilmenin yolunu arıyor ve kamera konusunda attığı adımla bunu gösteriyor. Nokia, 23 Ağustos 2018 tarihinde önemli bir anlaşmaya imza atacak. Nokia ile PureView arasındaki anlaşma ile ünlü PureView kamera teknolojisinin hakları Nokia firmasına geçecek. Efsane telefon markası Nokia, yakın zamanda bu teknolojiyi akıllı telefonlarında kullanmaya başlayıp pazarda eski büyüklüğünü göstermek istiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here