Ana sayfa Mobil Mi 8 Explorer Edition Dayanıklılık Testinden Başarıyla Geçti

Mi 8 Explorer Edition Dayanıklılık Testinden Başarıyla Geçti

7
0
PAYLAŞ

Xiaomi’nin son dönemlerde en çok dikkat çeken telefonu Mi 8 Explorer Edition, dayanıklılık testine tabi tutuldu. Xiaomi’nin yeni amiral gemisi serisi olan Mi 8’in ilgi çekici tasarımıyla ve yenilikçi özellikleriyle öne plana çıkan modeli Explorer Edition, meraklılarını biraz bekletmiş olsa da sonunda satışa çıktı. Cihazın, Çin’ de satışa çıkmasının ardından global elektronik pazarında da Mi 8 Pro ismiyle satışa sunuldu.

Dayanıklılık Testi JeryyRigEverything Tarafından Yapıldı

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition dayanıklılık testine en ince ayrıntısına kadar incelendi. Şeffaf olarak arka kapağıyla hayranlık veren tasarıma sahip Xiaomi Mi 8 Explorer Edition, ekranına gömülü olarak konumlandırulmış parmak izi okuyucusu bulunduruyor. iPhone X’e benzeyen 3D yüz tanıma teknolojisi kullanılmış olan Xiaomi Mi 8 Explorer Edition Android dünyasına yeni bir nefes getirdi.

Piyasaya sürülen neredeyse her telefonu dayanıklılık testine tabii tutan JerryRigEverything Xiaomi Mi 8 Explorer Edition’ı da dayanıklılık testine tabi tuttu. Eline geçen telefonları mutlaka dayanıklıklık testine alan ve hatta bazılarının arka kapağını şeffaf bir hale getiren JerryRigEverything, bu cihaza da gerekli dayanıklılık testini uyguladı.

Cihazın Gorilla Glass 5 ile korunan dokunmatik ekranı birçok dayanıklılık seviyeden başarıyla geçmektedir. Genel olarak dayanıklı olduğu tespit edilen dokunmatik ekran altıncı aşama dayanıklılık testinden itibaren çizilmeye başlamıştır. Kamera ve arka kapağı dayanıklılığı bir telefona göre oldukça sağlam olan Xiaomi Mi 8 Explorer Edition’in yan tarafları ise diğer rakip telefonlar gibi dayanıksız olarak üretilmiştir.

Yanma Testinden Hasarla Çıktı

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition’a da diğer telefonlara uygulanan yanma dayanıklılık testi uygulandı. Yanma testi sonucu Xiaomi Mi 8 Explorer Edition’da

kalıcı bir hasar meydana geldi.

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition, bükülme testine de tabi tutuldu. Bükülme dayanıklılığı testinde cihazın gösterdiği dayanıklılık şaşırtıcı düzeyde oldukça yüksek çıktı. Yapılan bu dayanıklılık testleri sonucunda Xiaomi’nin en pahalı cihazlarından birisi olarak üretilen Mi 8 Explorer Edition’ın yeterli derecede dayanıklı olduğunu söylemek mümkün.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here