Ana sayfa Mobil Huawei Teknoloji Devi Apple’ı Geride Bıraktı

Huawei Teknoloji Devi Apple’ı Geride Bıraktı

151
0
PAYLAŞ

1987 yılında kurulan ve dünyanın sayılı teknoloji şirketleri arasında yerini almayı başaran Huawei, milyar dolarların döndüğü akıllı telefon pazarında Samsung’un ardından ikinci sıraya yükselerek Apple’ı geçmeyi başardı.

Yayınlanan son satış raporuna göre Huawei, Apple’a yüzde 1’lik bir fark atarak ikinci sıraya oturdu. Apple’ı ilk defa geçen Huawei, Samsung’un yaşadığı hukuki sorunları dikkate alarak birinci sıraya yükselmeyi başarabilir mi sorusu şimdiden sorulmaya başlansa da bu ihtimalin kısa sürede gerçekleşmesi oldukça güç görünüyor. Huawei CEO’su Richard Yu ise geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada Huawei’nin 4-5 yıl içinde akıllı telefon pazarında lider olmayı hedeflediğini açıklamıştı. 16 Ekim’de Almanya’da yapılacak fuarda tanıtılacak olan Huawei Mate 10 ve Mate 10 Pro’nun, yeni çıkacak iPhone 8’den daha iyi bir cihaz olacağı da şimdiden konuşulmaya başlandı.

Huawei’nin genel satış rakamında ikinci sırada olmasına rağmen, model bazında satış rakamlarında ilk 10’a girememesinin nedeni olarak da şirketin amiral gemisi çıkarmak yerine genele hitap eden telefonlar çıkarması gösteriliyor. Amiral gemisi olmasa da üst segment bir cihaz olan Huawei P 10 Türkiye’de 3 bin 600 TL’ye satılıyor.

Özellikle Çin, Avrupa ve Güney Amerika pazarlarında güçlü durumda olan Huawei, yeni pazarlara açılarak güçlü bir tanıtım çalışmasıyla yerine sağlama alabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here