Ana sayfa Mobil Huawei Büyük Bir Atakla Apple’ı Geride Bıraktı

Huawei Büyük Bir Atakla Apple’ı Geride Bıraktı

29
0
PAYLAŞ

Gartner’ın araştırmalarına göre küresel akıllı telefon piyasasında önemli bir gelişme yaşandı. Daha önce yapılan araştırmalarda Samsung birinci sıradayken, Apple ikinci ve Huawei de üçüncü sırada yer alıyordu. Ancak son yapılan araştırmalarda Huawei Apple’ı geride bırakarak, ikinciliğe oturdu. Samsung ise ilk sıradaki yerini korumaya devam ediyor.

2018 yılı ikinci çeyreğinde büyük bir atılım ile Huawei, Apple’ı sollamayı başardı. Akıllı telefon piyasasında ikincilik koltuğuna oturan dünyaca ünlü marka; yaklaşık % 2 oranında artış gösterdi. Bu artışla birlikte Apple’ı geride bırakan Huawei’nin, toplamda 374 milyon akıllı telefon satması da dikkat çekti. Huawei marka akıllı cep telefonlarının satışı % 38.6’ya ulaşmış durumda. Akıllı telefon piyasasına getirdiği yenilikler ve yaptığı büyük atılımların meyvesini 2018’in ikinci çeyreğini almaya başlayan Huawei; büyük bir kesime hitap ediyor. Aynı zamanda Honor cihazarın satışta büyük pay sahibi olduğu da gelen haberler arasında.

Akıllı telefon piyasasında Samsung’un % 12.7 kayıp yaşaması da dikkatlerden kaçmazken, buna rağmen marka hala birinci sıradaki yerini koruyor. Apple % 0.9 artış göstermesine rağmen, Huawei’nin yapmış olduğu büyümenin daha fazla olması, onun üçüncü sıraya gerilemesine sebep oldu. Küresel akıllı telefon piyasasında bu üç dev markanın ardından dördüncü sırada Xiaomi ve beşinci sırada da OPPO bulunuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here