Ana sayfa Mobil Apple’ın İos 12 Hamlesi İphone Xs ve Xs Max Satışlarının Önüne Geçiyor

Apple’ın İos 12 Hamlesi İphone Xs ve Xs Max Satışlarının Önüne Geçiyor

8
0
PAYLAŞ

iOS 12’nin sunduğu yüksek performans, İOS kullanıcılarını iPhone Xs almalarına engel oluyor. Eski iPhone modellerinde performans arttıran iOS 12 hamlesi yeni model iPhone satışlarını ciddi oranda düşürebilir.

Geçtiğimiz hafta yapılan etkinlikle tanıtılan Apple’ın yeni nesil iPhone’ları kullanıcılarına sunulmuştu. Etkinliğin ardından bir kaç gün içinde iOS 12 hamlesi yapıldı. 17 Eylül’de kullanılabilir hale gelen iOS 12 tüm iPhone’lar için indirilip uygulanabilir hale getirildi. Eski model iPhone’lar için performans artışı sağlayan bu güncelleme ile yeni model olan iPhone Xs’e yönelen bir çok kişiyi bu kararından vazgeçirtti.

Tartışmalara açık olan iOS 12’nin yeni model iPhone satışları üzerinde nasıl etki edeceği merak konusu. İOS 12’nin üst model iPhone’lere geçiş yapmasına engel olup olmadığını tartışmak için henüz erken. Ancak güncellemeyi kullanmayı tercih edip yeni iPhone modellerine geçiş yapmaktan vazgeçen kullanıcılar olduğu bilgisine ulaşıldı.

Yüksek fiyatları ile dudak uçuklatan iPhone Xs ve Xs Max 15 bin liraları buluyor. Yurt dışındaki kullanıcılar için iPhone Xs ve Xs Max fiyatları 1500 dolara varıyor.

Yeni Model Xs Ve Xs Max’larda Eksra Bir Yenilik Bulunmuyor

Yeni iPhone’ların soru işareti yaratan konularından bir diğeri de kullanıcılarına çok da ilginç özellikler sunmuyor olmasıdır. İPhone Xs ve Xs Max’in batarya, kamera ve performans açısından daha iyi durumdadır. Eski model iPhone’lara göre başka yenilik sunmayan iPhone Xs ve Xs Max’ın yenilikleri bu kadarla sınırlı. Bu sebeple iPhone X ve iPhone 8 model cihazları kullanan kişilerin Xs serisine geçiş yapmaları için bir sebep yok. Geçtiğimiz yol Apple’nin duyurduğu ve güvenlik zafiyeti olan iOS 11 ciddi anlamda olumsuz eleştirilere maruz kalmıştı. Yazılım konusunda kendisine çeki düzen vermeye başlayan Apple, iOS 12’yi hayata geçirdi. Pil ve performans ömrünü arttırmayı planladıkları iOS 12 ile çok sağlam iyileştirmeler sunuluyor. Bu hamlesiyle kullanıcılarının beğenisini kazanan Apple, sözünü tutarak müşteri memnuniyetini her geçen gün arttırmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here