Ana sayfa İnternet Donald Trump’tan Google’a Rest

Donald Trump’tan Google’a Rest

18
0
PAYLAŞ

Son dönemde yaptığı açıklamalar ve izlediği siyasi politika ile dikkatleri üzerine çeken ABD Başkanı Donald Trump; bu kez de Google’ı hedef aldı. Google arama motoru sonuçlarının hileli olduğunu iddia eden Trump; konuyla alakalı çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Dünya kamuoyu gündeminden son dönemde düşmeyen ve yaptığı söylemlerle birçok kişinin eleştirisine maruz kalan ABD Başkanı Donald Trump; bu kez de Google arama motoru ile alakalı bir açıklamada bulundu. Google arama motorunda hile olduğunu iddia eden ABD Başkanı; Google’a Trump Haberleri yazdığında sadece kendisi ile alakalı sahte ve yalan haberlerin yer aldığını belirtti. Bu durumun kendisi ve diğerleri için hileli olduğunu, neredeyse tüm haberlerin yalan olduğunu ifade eden Trump; Twitter hesabı üzerinden bu konuyla alakalı paylaşımda bulundu. Google’da Trump haberleri araması yapınca yalan haberler çıkıyor, bu durum benim ve diğerleri için sıkıntılı. Sahte CNN haberleri öne çıkıyor, Cumhuriyetçi ve Muhafazakar medya bu şekilde engelleniyor ifadelerini kullandı.

Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Trump haberleri araması sonuçlarının % 96’sının sol eğilimli medyanın haberleri olduğunu belirten Trump; Google’ın doğru haber ve bilgileri sakladığını, bu durumun çok ciddi sonuçlarının olabileceğini ve bu yüzden de konunun ele alınacağını ifade etti.

ABD Başkanı Donald Trump’ın yaptığı eleştirilere Google’dan yanıt gecikmedi ve yapılan açıklamada; “aramaların siyasi gündem oluşturmak için kullanılmadığı ve herhangi bir siyasi ideolojinin ön plana çıkmadığı” dile getirildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here