Ana sayfa İnceleme Motorola Moto X4 Teknik Özellikleri ve İnceleme

Motorola Moto X4 Teknik Özellikleri ve İnceleme

200
0
PAYLAŞ

Ülkemizde henüz satışa sunulmayan ancak yakın zamanda piyasalarda yerini alması beklenen Moto X4 telefonunun merak ettiğiniz teknik özelliklerini buradan açıklamak istiyoruz. Akıllı telefon piyasalarında isminden sık sık söz ettirmek isteyen Motorola firmasının uzun zamadır merakla beklenen telefonlarından olan bu telefonun teknik detaylarına bakarak telefonu incelemeye başlayalım.

Moto X4 Teknik Detayları

Telefonda ekran boyutu olarak alışılmış olan 5.5 inçlik ekran yerine 5.2 inçlik ekran boyutu tercih edilmektedir. Kare ekran boyutları yerine oval ekran yapısı ile dikkatleri üzerine çeken bu telefonda kullanıma sunulan ekran gövde oranının oldukça düşük olması telefonun eksi yönleri arasında yer alamktadır. 68.46%’lık oranı ile dikkatleri üzerine çeken bu telefonda 16 Milyon renk çözünürlüğü bulunmaktadır.

Moto X4 Batarya Özellikleri

Telefonda kullanılan 3000 mAh kapasitesindeki bataryanın son derece başarılı olduğunu, özelliklerine göre telefonu en az 1 gün idare edecek batarya olacağını açıklamak istiyoruz. Şarj tipi olarak ise bu telefonda USB Type- C tercih edilmiştir. Hızlı şarj özelliği sayesinde bu telefon kısa süre içerisinde şarj olarak kullanıcılarını mutlu etmektedir.

Moto X4 Temel Özellikler

2.2 Ghz CPU frekansı yer alan bu telefonu 8 çekirdekli işlemcisi bulunmaktadır. 3 GB RAM kapasitesi ile karşımıza çıkması beklenen telefonda, dahili depolama alanı olarak 32 GB dahili depolama alanı yer alacaktır. Ancak SD kart desteği ile de telefonda hafıza 2 TB’a kadar çıkarak bu konuda kullanıcılarını tatmin edecek kapasitede satışa sunulacaktır. Renk seçeneği olarak ülkemizde siyah ve gri renkler ile satışa çıkması beklenen bu telefonun kamera özelliklerine göz atalım.

Moto X4 Kamera özelikleri

Telefonda bulunan arka kameranın çözünürlüğü tatmin edici çözünürlükte ve 12 MP olarak dikkat çekiyor. Ancak arka kamerada çift kamera ile karşımıza çıkan bu telefonun diğer kamerasında yani geniş açılı kamerasında çözünürlük sdece 8 MP olarak dikkat çekiyor. Ön kamera konsuunda ise tatmin etmeninde ötesinde bir tercih ile karşımıza çıkan bu telefonda 16 MP çözünürlüğe sahip olması kullanıcıların oldukça dikkat çekeceği konuların başında gelmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here