Ana sayfa İnceleme Fifa 2017 Özellikleri ve İnceleme

Fifa 2017 Özellikleri ve İnceleme

231
0
PAYLAŞ

Eğri oturup doğru konuşalım. FIFA, en iyi spor oyunu olmasını ülkemizdeki futbol popüleritisine borçlu. Yazarlarımızın büyük bölümü (Ben de dahil olmak üzere) futbol deyince şöyle bir duruyoruz. Yoksa burada NBA 2K17’yi görüyor olabilirdik.

Neyse madem el birliğiyle oy vererek birinci seçtik artılarından bahsedelim, değil mi… Yalan yok, bu sene eklenen yolculuk moda oldukça keyifliydi. Alex Hunter isimli futbolcuya alt yapıdan aldık, yetiştirdik Premier Lig’de iyi yerlere getirdik. Bu zaman zarfında da oldukça eğlendik. Bu modun tek eksi yanı hikayenin son derece çizgisel olması. Gidişata pek de müdahale etmek mümkün değil.

FIFA‘nın attığı diğer olumlu adım ise oyunun motorunu değiştirmek oldu. Battlefield’dan hatırlayacağımız Frostbite oyun motoru sayesinde grafikler, animasyonlar ve stat gibi çevre birimleri (Bilgisayar mı topluyoruz?) oldukça kaliteli bir hal aldı. Oyuncu suratları serinin bir önceki oyununa göre artık daha az plastik görünüyor. Ancak bana sorarsanız hala PES kalitesini yakalayabilmiş değil FIFA’yı bu denli popüler yapan modlardan biri de elbette Ultimate Team. Her ne kadar bu sene Ultimate Team’de çok da fazla bir yenilik söz konusu olmasa da sistemin temellerinin sağlam olması ve son derece keyifli bir mod olması FIFA’yı bir numaraya taşımaya yetiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here