Ana sayfa İnceleme Battlefield 1 Oyun İncelemesi

Battlefield 1 Oyun İncelemesi

91
0
PAYLAŞ

Rakiplerinin arasından sıyrılması şans değil, Battlefield 1 ciddi anlamda FPS arenasında bir bomba etkisi yarattı. Elbette bunda pazarlama stratejilerinin önemi de büyük ama Battlefield 4’ün devamı olabilecek ve modern dünyayı konu alabilecek bir kurgu yerine, EA olayı savaşların savaşı, 1. Dünya Savaşı’na taşımayı seçti ve ortaya otantik, bir yandan da aksiyon dolu bir FPS çıkmış oldu.

Bizi 1. Dünya Savaşı cephelerine götürüp çeşitli milletlerin askerlerinin rolüne oturdu BF1. Bir Italyan olup zırhımız ve makineli tüfeğimizle de savaştık, “Çanakkale geçilmez”in ne demek olduğunu Ingilizlere anlattık. Senaryo kısmını tamamladıktan sonra da elbette derhal multiplayer’a atladık zira oyunun asıl eğlencesi multiplayer kısmındaydı. Açıkçası şu dönemde kaliteli bir multiplayer heyecanı anlamında BF1’den iyisini bulmanız pek kolay değil. Dengeyi iyi bir şekilde tutturmuş olan EA, dönemin silahları ve savaş araçlarıyla ortaya farklı bir multiplayer mücadelesi de çıkartmış durumda. Daha yavaş işleyen silahlar ve manuel kontrole daha fazla dayanan araçlarla, savaş alanındaki başarınız artık daha da bir sizin yeteneğinizle orantılı durumda.

EA’in her sene yeni bir BF oyunu piyasaya sürmeyeceklerini planladıklarını söylemeleriyle de BF1’i daha uzunca bir süre oynayacağız gibi duruyor. Dolayısıyla hiçbir şey için geç kalmadın; hatta şu an BF11 denemek için en iyi zaman bile olabilir!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here